Nastavení velikosti písma
+

Aktuality - Požární sport- hasiči z Kozlovic na Mistrovství ČR

Požární sport- hasiči z Kozlovic na Mistrovství ČR

Místrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu se letos uskutečnilo od 30. 8. do 1. 9. 2019 v Ústí nad Labem.
Sbor dobrovolných hasičů Kozlovice zde měl také své zastoupení, a to v barvách profesionálních hasičů, reprezentující Moravskoslezský kraj. Jednalo se o Jana Vyviala a Pavla Krpce.

První den je vždy na programu výstup do 4. podlaží cvičné věže. Tady se v kategorii profesionálních hasičů blýskl skvělým výkonem Honza a skončil v novém osobním rekordu 13,92 s na třetím místě. Z následného semifinále o titul absolutního mistra ČR postoupil z prvního místa do finále, kde obsadil výborné druhé místo a stal se vícemistrem ČR ve výstupu na věž.
Druhý den byly na řadě dvě disciplíny – 100 m s překážkami a štafeta 4 x 100 s překážkami. V běhu na 100 m byl úspěšnější Pavel, který si doběhl pro čtvrté místo v čase 16,16 s, a to mu v disciplíně dvojboj (součet věž + 100 m) vyneslo o pouhou setinu třetí místo.
Pavel byl také členem vítězné štafety, která překonala čtyři roky starý národní rekord časem 52,84 s. Jen pro zajímavost, je to i nejrychleji zaběhnutá štafeta na světě (nejedná se však v tomto případě o světový rekord, jelikož ty se v požárním sportu uznávají pouze na mistrovství světa).
Poslední den byla na pořadu dne královská disciplína – požární útok. Tato disciplína při rovnosti součtu bodů za umístění rozhoduje o konečném vítězi, a to se stalo osudným hasičům z Moravskoslezského kraje. Skvělým výkonem a novým národním rekordem je porazili hasiči HZS Královehradeckého kraje, kteří při stejném součtu bodů 6 vítězí.
Reportáž z mistrovství ČR můžete shlédnout na ČT sport ve čtvrtek 5. 9. v 16:45 hod. a reprízu ve čtvrtek 12. 9. v 7:10 hod.

Příští týden odlétají oba naši hasiči do ruského města Saratov na Mistrovství světa, které proběhne ve dnech 8. – 16. září 2019. Zde budou společně s českou reprezentací obhajovat zlaté medaile z loňského roku.