+

Aktuality - Mistři ČR v požárním sportu r. 2022 z Moravskoslezského kraje.

Mistři ČR v požárním sportu r. 2022 z Moravskoslezského kraje.

gratulujeme kozlovickým rodákům :)

Po dvou letech se opět vrátilo společné mistrovství družstev dobrovolných a profesionálních hasičů, které se konalo v Pardubicích od 26. do 28. srpna 2022.

Mezi profesionálními hasiči, kteří získali titul Mistra České republiky v požárním sportu družstev, nechyběli kozlovičtí rodáci Pavel Krpec a Jan Vyvial z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK).

První den se soutěžilo ve výstupu na cvičnou věž, kde se Jan Vyvial dostal do finálového rozběhu a obsadil v jednotlivcích 4. místo, Pavel Krpec 5. místo. Druhý den byla na programu disciplína běh 100 m s překážkami, kde Honza získal bronzovou medaili a Pavel skončil na 6. místě. Po sečtení výsledných časů z obou disciplín běhu na 100 m a výstupu na věž získali oba medaile, Honza stříbrnou a Pavel bronzovou. Další disciplínou byly štafety 4 x100 m s překážkami, kde členem vítězné štafety na posledním úseku (hašení) byl Pavel.

Posledním závodem v neděli byla královská disciplína požární útok, kde družstvo HZS MSK obsadilo 4. místo. Po sečtení umístění ze všech disciplín součet nejlepších výsledků jednotlivých družstev poté určil pořadí. V součtu umístění mělo družstvo profesionálních hasičů HZS MSK 7 bodů, tímto výsledkem se stali nejúspěšnějšími sportovci mistrovství a získali titul mistra ČR pro rok 2022.