​​datová sch. iwtbzjv

rozšířené vyhledávání

SAM Kozlovice je Mistrem ČR 2021 v kategorii U11 v korfbalu4

Foto korfbal

V sobotu 16. 10. 2021 se v Kutné Hoře konalo Mistrovství ČR v korfbalu4, kterého se ve třech kategoriích zúčastnila družstva SAM Kozlovice.

Celkem 25 kozlovických hráčů v kategorii minižáků U11, v kategorii mladších žáků U13 a v kategorii starších U16 odehrálo Mistrovství ČR 2021, kterého se zúčastnilo celkem 26 korfbalových družstev z celé České republiky. Mimořádný turnaj, kdy se během jednoho dne na šesti hřištích odehrálo celkem 59 utkání, skončil pro kozlovické sportovce velkým úspěchem. Úspěšná výprava kozlovických sportovců a jejich kvalitní příprava se mohla uskutečnit i díky podpoře ze strany obce Kozlovice a Moravskoslezského kraje.

V nejmladší kategorii U11 dokázali hráčky a hráči SAM Kozlovice vyhrát svou základní skupinu a následně i těžké semifinále proti největšímu klubu v České republice KK Brno. Ve finále se pak střetli s SK Náchod Plhov, který nastoupil s velmi silnou sestavou a rychle vedl 2:0. Kozlovičtí žáci dokázali obrátit nepříznivý vývoj skóre a v poločase vedli poměrem 5:2. I do druhého poločasu nastoupili excelentně, navýšili svůj náskok a na konci zápasu mohli slavit velký úspěch – mistrovský titul nejlepšího družstva ČR 2021 v kategorii U11 v korfbalu4. Navíc nejlepšími střelci v této kategorii byli Nikola Rozehnalová mezi dívkami a Adam Filip mezi chlapci.

Sestava SAM Kozlovice U11: Nikola Rozehnalová, Kristýna Pavlátová, Stela Vaverková, Adam Filip, Tomáš Gola, Pavel Hanko, Lukáš Holub a Šimon Pavlát.

V kategorii U13 a U16 předvedli kozlovičtí sportovci rovněž skvělé výkony. Družstvo starších žáků U16 statečně bojovalo proti mnohem starším soupeřům a získalo cenné zkušenosti a jejich první vystoupení v této věkové kategorii, kde budou hráči působit ještě tři roky, je dobrým příslibem do budoucna a celkové deváté místo nelze považovat za neúspěch. Výborným výkonem se v Kutné Hoře pak prezentovali mladší žáci pod vedením trenérky Adély Krpcové, když dokázali v základní skupině vyhrát čtyři utkání, což je poslalo do boje o bronz. V zápase o 3. místo pak v poločase drželi nerozhodný stav proti družstvu z Rožnova pod Radhoštěm a ve druhé půli plně zúročili své zkušenosti a zápas dovedli do vítězného konce a k zisku bronzového umístění.

Autor: Lukáš Filip